Vyšetření zraku a předepsání kontaktních čoček

Navštivte jednu z našich pěti pražských očních ordinací a nechte si s profesionální péčí změřit zrak.

Výsledkem vyšetření je komplexní diagnostika vaší zrakové ostrosti a parametrů předního segmentu oka, hlavně pak rohovky.

Na vyšetření se nemusíte nijak speciálně připravovat, jen prosím počítejte s tím, že celý proces zabere zhruba jednu hodinu včetně zácviku. Ti z vás, kteří už mají s nošením kontaktních čoček zkušenosti, u nás nemusí strávit déle než 15 minut.

Jak vyšetření proběhne

V první části optometrista zjistí, zda trpíte některou z tzv. refrakčních vad. Získá také parametry vaší rohovky a předního segmentu oka.

Tyto údaje jsou pro nás nesmírně důležité, na jejich základě vám totiž vybereme ideální kontaktní čočku.

Ve druhé fázi vyšetření vám aplikujeme vybrané kontaktní čočky a po 15 minutách zkontrolujeme na štěrbinové lampě, zda správně sedí a jestli nebude nutné zvolit jiný typ.

Jakmile víme, že daná čočka je ta pravá, naučíme vás, jak ji aplikovat.

Ve třetí, poslední části vyšetření od nás dostanete informace o správném používání kontaktních čoček a jejich údržbě. A obdržíte i tzv. startovací balíček. V něm najdete pár čoček, které vám padly ve druhé části vyšetření, roztok, do kterého je vždy uložíte, když je nebudete mít na očích, a průkaz nositele s informacemi o čočkách samotných a pouzdro na ně.

Najděte naši nejbližší ordinaci a objednejte se